Kuchenne stylizacje

Kuchenne stylizacje

by -

Czy zas­tanaw­iałyś­cie skąd się wzięło powiedze­nie „ubieranie na cebulę”, albo nazwa fak­tu­ry mate­ri­ału „sól i pieprz”? Jestem pew­na, że pow­stały gdzieś między kuch­nią, a garder­obą. Te dwa miejs­ca łączy pewien fakt, otóż w jed­nym i w drugim kobi­ety robią nieziem­ski roz­gar­diasz. Znalazłam sposób by zapo­biec tej katas­trofie. Gdzie na to wpadłam?! W kuch­ni rzecz jas­na.

Inspiru­ją­ca kuch­nia
Jeśli nie jesteś Nigelą Law­son i do gotowa­nia masz dwie lewe ręce, spróbuj znaleźć w gotowa­niu odrobinę przy­jem­noś­ci, chwili wytch­nienia… Włącz wyobraźnię i wszys­tkie zmysły. Poczuj zapachy, zobacz kolory i koniecznie próbuj tego co przyrządza­sz i… poszukaj inspiracji już na talerzu. Dziś pod­powiem jak to osiągnąć dzięki sernikowi. Zin­ter­pre­tu­ję prosty i szy­bki przepis. To będzie słod­ki przykład inspiracji – styl­iza­cji. Zapew­ni­am, że jest to możli­we. Na przykładzie tej pysznoś­ci podzielę się pomysłami na styl­iza­cję dla mamy i córki.

Sernikowa styl­iza­c­ja
Tym razem pomyślałam o czymś ciepłym i zło­cistym jak kolor tego przepyszne­go sernika. Wszys­tkie odcie­nie zło­ta, beżu są na top­ie od kilku sezonów. Zło­to pojaw­ia w ubra­ni­ach i akce­so­ri­ach zarówno dla kobi­et jak i dla mężczyzn. Abso­lut­nym hitem jesień/zima 2012/2013 będzie beżowy płaszcz. Puszys­ta krus­zonka kojarzy mi się z futerkiem.

Kamizelka z futerka jest nieza­stą­pi­ona w garder­o­bie malucha jak i dorosły­ch. To klasyka, która zawsze jest ciekawym dodatkiem do styl­iza­cji, poza tym jest wygod­na i pasu­je do niemal wszys­tkiego i zapom­ni­ałabym, przy­jem­nie grze­je. W tym sezonie wybór futerek – kamizelek dla dzieci jest ogrom­ny. A te w kolorze zło­ta czy beżu są po pros­tu słod­kie.  Dla chłopaków futrzane dodatki w formie cza­pek, rękaw­iczek czy wykończenia na kap­turach wyglą­da­ją bard­zo efek­town­ie i robią z naszy­ch ryc­erzy prawdzi­wych fash­ion­istów.

To tyle sernikowych inspiracji, ciekawa jestem jakie są Wasze? Dodam tylko, że kiedy piekę mój popisowy sernik, mam ochotę wystyl­i­zować się na gospo­dynię domową z lat 60-tych, plisowane tal­iowane sukienki , plisowane spód­niczki, sweterki w inten­sy­wny­ch kolorach – w tym sezonie też są na top­ie. Nie bój­cie się ekspery­men­tować i inspirować kuch­nią, zapew­ni­am, że z tego zawsze wychodzą ciekawe pomysły na styl­iza­c­je. Na pewno będzie pięknie i smacznie! Oto przepis na sernik.

 Przepis na inspiru­ją­cy sernik: ) 

Skład­niki na krus­zonkę:
— 100g masła (uży­wam warmińsko -mazurskiego)
— 1/2 szk­lanki brą­zowe­go cukru
— 2 szk­lanki maki Babuni
— 1/2 łyżeczki sody

Wszys­tko razem łączymy i rozg­ni­atamy w mis­ce na krus­zonkę.

Skład­niki na masę:
— 500g twarogu (np.: Zielona Łąka)
— 3 jajka
— 1/2 szk­lanki cukru ( ja daję odrobinę mniej)

Blachę do cias­ta smaru­je­my mar­garyną i posy­pu­je­my mąką. Około 3/4 krus­zonki wsy­pu­je­my na spód. Zale­wamy masą twaro­gową i posy­pu­je­my resztą krus­zonki. Jeśli na górze chcesz mieć więcej krus­zonki, zmień pro­por­c­je. Piec w tem­per­aturze 180 stop­ni przez 30 min­ut.

Praw­da, że pycha?! Smaczne­go!

Autorką tek­stu jest Liza Sko­la styl­istka była mod­elka, mama 4- let­niej Carmel. Pasjonatka mody i kuch­ni, autorka blo­ga Cook­ish Styl­ish. Marzy o pow­ięk­sze­niu rodziny i otwar­ciu włas­nej restau­racji Fashion&Food, gdzie będzie mogła inspirować i uszczęśli­wiać ludzi. 

2 KOMENTARZE

  1. Bra­wo Liza. Nied­lu­go swieta;moze jak­is ekstra przepisik?
    Marzenia sa po to, by je real­i­zowac.
    Zycze sukce­su

  2. Przy­pad­kowo wszedłem na stronę i zaraz przekaza­łem koleżankom z pra­cy. Bard­zo im się podoba pomysł. Życzę samy­ch sukcesów i nowych pomysłów.
    Adri­ano

Odpowiedz

twenty − six =