Domowe kluseczki bezglutenowe z sosem pomidorowym

Domowe kluseczki bezglutenowe z sosem pomidorowym

by -

Pomi­do­ry zry­wane pros­to z krza­cz­ka… to marze­nie każdego dziec­ka, bo dla rodz­iców jest to gwaranc­ja zdrowia, najlep­szej jakoś­ci i przy­jem­noś­ci pod­niebi­enia. Ale…niestety, wczes­ną wios­ną raczej nie jest to możli­we. 

Cho­ci­aż do kup­na pomi­dorów mamy dostęp cały rok, to o tej porze roku sklepy ofer­u­ją nam pomi­do­ry kok­ta­jlowe lub te ze szk­larni, które nieste­ty niewiele mają wspól­nego ze smakiem prawdzi­wych pomi­dorów.

Uwiel­biane w pol­skiej  kuch­ni, nie tylko ze wzglę­du na wspani­ały kolor i niepow­tarzal­ny aro­mat ale również dlat­ego, że nawet każde dziecko wie, jak bard­zo są zdrowe i niezbędne w naszej codzi­en­nej diecie. Dzi­en­nie powin­no się zjadać jed­nego pomi­do­ra lub talerz zupy pomi­dorowej, bądź szk­lankę soku lub przecieru pomi­dorowego.

Tym razem pro­ponu­je­my prosty przepis, z ulu­biony­mi dziecię­cy­mi kluseczka­mi i zdrowy­mi pomi­do­ra­mi…

Skład­ni­ki:

1 kg żół­tych ziem­ni­aków
250/300 g mąki bezg­lutenowej
400 g Pas­sa­ta Rus­ti­ca- przecieru pomi­dorowego
1/2 sza­lot­ki
1 ząbek czosnku
3 łyż­ki oli­wy z oli­wek
świeża bazylia
sól
cuki­er
ser parmezan

 

Przy­go­towanie

Przy­go­towanie kluseczek:

Ziem­ni­a­ki ugo­tować w osolonej wodzie przez około 40 min­ut. Odcedz­ić i obrać ze skór­ki. Masę ziem­ni­aczaną wyłożyć na stol­nicę,  dodać sól, pieprz i odpowied­nio dodawać mąkę. Z cias­ta ufor­mować grub­szą rolkę i pokroić na kawał­ki, grub­sze klus­ki, każdą kluskę nakłuć delikat­nie widel­cem.

 

Przy­go­towanie sosu:

Drob­no posiekać sza­lotkę, czos­nek i delikat­nie pods­mażyć z na oli­wie z oli­wek. Dodać przeci­er pomi­dorowy Sal­sa Rus­ti­ca, 1/2 szk­lan­ki wody, szczyp­tę soli i 1/2 łyżecz­ki cukru. Gotować na małym ogniu pod przykryciem,

miesza­jąc od cza­su do cza­su. Po ugo­towa­niu, zdjąć z ognia i dodać świeżej bazylii. Ugo­tować klusecz­ki w osolonej wodzie,  odcedz­ić, wyłożyć na talerz i polać sosem. Podawać z odrobiną parmezanu i kilko­ma liść­mi bazylii.

 

Więcej przepisów moż­na znaleźć na www.cirio1856.pl

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz