Chrupiące placuszki z kaszy gryczanej z dynią

Chrupiące placuszki z kaszy gryczanej z dynią

by -
Sezon na dynię w pełni, warto więc wykorzystać ją w kuchni na wiele sposobów i urozmaicić menu w aromatyczne, pomysłowe dania, które zarówno dorośli i dzieci będą zajadać ze smakiem. Poniższy przepis na placuszki jest bardzo uniwersalny i świetnie nadaje się zarówno dla dużych i małych smakoszy, nawet od 12 miesiąca życia.

Pla­cusz­ki świet­nie smaku­ją okras­zone jogurtem, są super pomysłem na obi­ad lub pod­wiec­zorek. W wer­sji dla dorosłych wystar­czy dodać do nich odrobinę soli oraz ser­wować z bardziej dopraw­ionym sosem na przykład czosnkowym lub ziołowym.

Skład­ni­ki na ok 7 szt.

5 czu­batych łyżek ugo­towanej kaszy gryczanej (ok pół tore­b­ki)
1 jajko
1 gru­by plas­ter dyni pokro­jony w kosteczkę
4 łyż­ki kasz­ki Holle z dynią, kukury­dzą i ryżem
½ ząb­ka czosnku
szczyp­ta majer­anku
olej kokosowy do delikat­nego pods­maże­nia

Przy­go­towanie:

Ugo­tować kaszę gryczaną, nieco ostudz­ić. Obrany i oczyszc­zony gru­by plas­ter dyni pokroić w drob­ną kosteczkę, gotować ok 10 — 15 min­ut i odcedz­ić. Tak przy­go­towana dynię umieś­cić w misce wraz ugo­towana kaszą. Dodać jako, wyciśnię­ty czos­nek przez praskę oraz kaszkę dyniowa Holle, całość dopraw­ić majer­ankiem i delikat­nie wymieszać. Nakładać łyżką na roz­grzaną patel­nię z niewiel­ka iloś­cią ole­ju i delikat­nie przyk­lepać for­mu­jąc pla­cusz­ki. Smażyć na małym ogniu kil­ka min­ut do zaru­mie­nienia. Gotowe! Smacznego!

Pora­da:

Dynię i kaszę gotować w tym samym cza­sie, to znacznie przyspieszy przy­go­towanie dania. Pla­cusz­ki w wer­sji dla dorosłych pods­mażyć na więk­szej iloś­ci tłuszczu i bardziej przypraw­ić, będą bardziej chrupiące i wyraziste w smaku.

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz