Omlet z rukolą i kozim serem

Omlet z rukolą i kozim serem

by -

Przy­go­towanie śni­ada­nia z omletem w roli głównej nie wyma­ga wiel­kich umiejęt­noś­ci, a jedynie zręcznoś­ci przy przekłada­niu na talerz. Dobra ceram­icz­na lub teflonowa patel­nia bard­zo ułatwi to zadanie. Smak jest grzechu warty!

omlet z rucolą i kozim serem

Skład­ni­ki:

  • 1–2 jaj­ka
  • garść rukoli
  • 2–3 łyż­ki twarożku z koziego mle­ka
  • łyżecz­ka posiekanego szczy­p­i­orku
  • sól, pieprz świeżo mielony
  • łyżecz­ka masła lub łyż­ka ole­ju

Przy­go­towanie:
Jaj­ka roztrzepać z łyżką zim­nej wody. Dodać sól i pieprz. Wlać na dobrze roz­grzaną patel­nię z roz­to­pi­onym masłem lub wys­marowaną ole­jem. Kiedy omlet zacznie się ści­nać, delikat­nie pod­ważać brze­gi, aby nieś­cięte jajko spłynęło pod spód. Po około min­u­cie, kiedy omlet jest ścię­ty, na jed­ną połowę wrzu­cić kozi ser, szczy­p­i­orek i rukolę. Delikat­nie zsuwać omlet z patel­ni, zaczy­na­jąc od strony z serem i warzy­wa­mi. Kiedy połowa omle­tu będzie już na talerzu, płyn­nym ruchem przykryć ją drugą połową.

SMACZNEGO!!!

Marta Raczek. Zawodowo dziennikarka, reżyser, lektor. Prywatnie zakochana pasjonatka gotowania i podróży, właścicielka kota Czesława. Gotuję bo lubię. Gotuję by sprawiać radość ludziom, których kocham. Gotuję dla relaksu. Gotuję, bo to sztuka w pysznym wydaniu. Znajdziecie tu przepisy przeze mnie wymyślone/zmodyfikowane/przetestowane. Zawsze sprawdzone i zawsze sfotografowane! Więcej przepisów na www.facebook.com/Qkingmania

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz