Spełniajcie się Piłkarskie Marzenia

Spełniajcie się Piłkarskie Marzenia

by -

Speł­ni­a­j­cie się Piłkarskie Marzenia to nazwa akcji, która odbyła się przy wejś­ciu do warsza­wskiego Ogro­du Sask­iego. Mali piłkarze z drużyny „Chłop­cy z Koła” z Ośrod­ka Wspar­cia Dziec­ka i Rodziny „Koło” w Warsza­w­ie oraz aktor Kacper Kuszews­ki wspól­nie mal­owali na chod­niku najwięk­sze fut­bolowe marzenia dzieci z domów dziec­ka. Oto one:

Chci­ałabym strzelić gola Szczęs­ne­mu!“ Ola, 8 lat
„Chcę trenować z Lewandowskim.“ Paweł, 12 lat
„Chcę być jak Mes­si!“ Rafał, 11 lat
„Chcę zagrać na Euro!“ Michał, 10 lat
„Chci­ałbym strzelić gola Holandii.“ Adam, 9 lat
„Marzę o meczu na Wem­b­ley!“ Krzysiek, 12 lat
„Chcę być królem strzel­ców“ Tomek, 10 lat
„Chcę być jak Orły Górskiego!“ Piotr, 9 lat
„Marzę o Pucharze Mis­trzów!“ Jaś, 10 lat
„Chci­ałbym zagrać na Legii!“ Szy­mon, 11 lat

Spełniajcie się piłkarskie marzenia, fot. materiały prasowefot. mate­ri­ały pra­sowe

Nawet rzę­sisty deszcz nie pop­suł dzieciom znakomitej zabawy. Na asfal­cie przed Ogro­dem Saskim spacerow­icze jeszcze przez tydzień będą mogli przeczy­tać o wiel­kich marzeni­ach małych piłkarzy. Klau­dia, dwóch Daw­idów i Weroni­ka pisali hasła w imie­niu swoim i 320 dzieci z domów dziec­ka z całego kra­ju, które 28 kwiet­nia wezmą udzi­ał w Mis­tr­zost­wach Pol­s­ki w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziec­ka „Nadzie­ja na Euro”, które odbędą się w Warsza­w­ie. Na Mis­tr­zost­wach
spełni się część marzeń – spośród najlep­szych zawod­ników wybrana zostanie Reprezen­tac­ja Pol­s­ki. Zagra ona w dn. 12–13 maja na pier­wszych w his­torii Mis­tr­zost­wach Europy w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziec­ka, które roze­grane zostaną na warsza­wskim sta­dion­ie KP Legia.

Spon­sorem głównym obu imprez jest fir­ma Con­ti­nen­tal, Patronem Hon­orowym została Pier­wsza Dama RP Anna Komorows­ka. Ambasado­ra­mi Dobrej Woli Mis­tr­zostw są m.in.: Włodz­imierz Szara­now­icz, Dar­iusz Dziekanows­ki, Andrzej Stre­jlau oraz Kacper Kuszews­ki.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz